Аннотации:
Аналіз літератури показав , що роботи по вивченню загально і приватної конституції (соматотипа і краніотипа) та анатомічних особливостей структур головного мозку нечисленні. При цьому слід зазначити, що ознаки мозкового черепа не включаються в більшість сучасних конституціональних схем, що на думку ряду вчених представляється абсолютно виправданим, оскільки жодна з існуючих типологій не враховує основну функцію мозкового черепу - захист головного мозку від зовнішніх, перш за все механічних, дій.
На IX Конгресі міжнародно асоціаці морфологів, що проходив у Бухарі у 2008 р., було відмічено, що до 95% анатомічних досліджень основані на даних мікро- і ультрамікроскопічной анатомії . На погляд учасників Конгресу, макроскопічна анатомія не вичерпала свох можливостей і не втратила в останні десятиріччя дослідницьких пріоритетів. На сьогодні не достатньо вивчені і вимагають перегляду морфологічні показники індивідуальних особливостей і варіантів будови головного мозку в постнатальному періоді онтогенезу. Бурхливий розвиток морфології і фізіології нервової системи відвернув увагу дослідників від питань загально кількісно характеристики мінливості мозку, а це привело до того, що і по теперішній час в більшості керівництв і оглядів наводяться суперечливі та неоднорідні дані про масу, розміри головного мозку і його основних структур.
Метою дослідження було встановлення особливостей комп'ютерно-томографічних розмірів мозочка і черв'яка мозочка у здорових міських юнаків та дівчат Поділля різних соматотипів.