Abstract:
Вступ. Метою експериментального дослідження була гістоморфометрична оцінка ефективності комбінованої пластики в цілому та порівняння ефективності варіантів комбінованої пластики сідничного нерва (СН) при його великому дефекті у щурів в експерименті. Матеріали і методи. З метою оцінки стану нейрофібрил використовували імпрегнацію сріблом за Більшовським–Грос, для ідентифікації мієлінових волокон – фарбування за Шпільмейєром.
Висновки. 1. Результати морфометричного дослідження СН при заміщенні його дефекту з використанням методів комбінованої пластики наближаються до результатів, отриманих при заміщенні дефекту СН з використанням «золотого стандарту» відновної хірургії периферійних нервів (ПН) при їх дефектах — методу аутонейропластики. 2. Використання тубажу СН щура за допомогою трубчастого
протеза, заповненого гелевим композитом Neurogel™, насиченого фактором росту нервів NGF-B щура, забезпечує найвищий ступінь мієлінізації аксонів, на 60-ту добу експерименту кількість мієлінізованих аксонів на 47% більша, ніж у тварин, в яких з метою заміщення дефекту СН використовували аутонейропластику – «золотий стандарт».