Аннотации:
В умовах сьогодення питання якісної організації реабілітації військовослужбовців є одним з найважливіших, передусім внаслідок того, що під час повномасштабного вторгнення російського агресора на територію України значно зросла кількість тих, хто цього потребує. Тому надання реабілітаційної допомоги військовослужбовцям, які отримали поранення, травми та захворювання в бойових умовах, а також адекватна оцінка ефективності відновлення потребують впровадження цілком новітніх методичних підходів.
Оцінка ефективності надання медичної допомоги пацієнтам характеризує її якість. Безсумнівно, це є надто важливим в процесі реабілітації поранених, травмованих та хворих військовослужбовців, оскільки оцінка ефективності надання реабілітаційної допомоги дозволяє вносити доцільні та своєчасні корективи в процес їх відновлення з метою досягнення кращого результату.
Доведено, що асоційовані зі стресом захворювання шлунково-кишкового тракту негативно впливають на функціональний стан військовослужбовців. Попередній аналіз даних, отриманих в умовах Військово-медичного клінічного центру Центрального регіону за останні 10 місяців показав, що 25% військовослужбовців, яким була надана реабілітаційна допомога, мають захворювання шлунково-кишкового тракту. Тому вкрай важливим є вивчення особливостей ефективності відновлення військовослужбовців з такими захворюваннями. Для цього необхідно періодично проводити психофізіологічний моніторинг функціонального стану вказаної групи військовослужбовців, що дозволяє об’єктивно відстежувати динаміку процесу відновлення пацієнтів швидко та без інвазивних втручань.