Abstract:
Вступ. Зниження травматичності операцій, запобігання геморагічним ускладненням, максимальне збереження функціонуючої паренхіми печінки є одним з найважливіших напрямків розвитку хірургії гемангіом печінки.
Мета роботи – поліпшити результати лікування хворих шляхом впровадження лапароскопічних втручань та аргоноплазмової коагуляції (АПК) у лікування гемангіом печінки.
Матеріал і методи дослідження. Лапароскопічні втручання із використанням АПК були виконані 25 (54,35%) хворим (дослідна група), а загальноприйняті відкриті оперативні втручання – 21 (45,65%) хворим (група порівняння). В післяопераційному періоді оцінювали характер ускладнень, динаміку показників функціонального стану печінки, перекисного окислення ліпідів та антиоксидантного захисту, тривалість перебування в стаціонарі. Результати. Результати дослідження продемонстрували, що в умовах АПК гемангіом, порівняно з традиційним хірургічним лікуванням у пацієнтів покращуються показники післяопераційної реабілітації, що визначаються як за суб’єктивними (біль), так і за клініко–лабораторними даними обстежень хворих. Також було відзначено позитивну динаміку показників функціонального стану печінки та показників перекисного окислення ліпідів та антиоксидантного захисту.
Висновки. В умовах лікування гемангіом печінки шляхом виконання лапароскопічних втручань із використанням аргоноплазмової коагуляції, порівняно із загальноприйнятими відкритими оперативними втручаннями у пацієнтів покращуються показники післяопераційної реабілітації, що визначається як за суб’єктивними (біль), так і за клініко–лабораторними показниками функціонального стану паренхіми печінки, перекисного окислення ліпідів та антиоксидантного захисту