Аннотации:
Однією з етіологічних причин новоутворень грудної клітки в дітей раннього віку є позалегеневий туберкульоз, який не має маркерних чинників ризику його індукції в організмі людини та специфічної симптоматики. Зазначене обумовлює значну кількість гіподіагностики та вибору дитячим хірургом помилкової
лікувальної тактики.
Мета – проаналізувати причини несвоєчасної діагностики та особливості діагностично-лікувальної
тактики новоутворення туберкульозної етіології на прикладі клінічного випадку з власної практики.
У клінічному випадку висвітлено діагностично-лікувальну тактику в пацієнта віком 1 рік 3 міс. із новоутворенням грудної клітки туберкульозного генезу, з аналізу якої визначено причини несвоєчасної діагностики та хибної тактики лікування на початковому етапі. Наведено та обґрунтовано необхідність мультимодального підходу візуалізації новоутворення грудної клітки для визначення його етіології та можливих змін в інших органах. Визначено ефективність комплексної лабораторної діагностики, до складу якого входять молекулярно-генетичні методи дослідження, за підозри на туберкульозну етіологію запального процесу. Проаналізовано можливі варіанти та обсяг хірургічної резекції ребра в разі туберкульозної деструкції.
Дослідження виконано відповідно до принципів Гельсінської декларації. На участь у дослідженні отримано інформовану згоду батьків пацієнта.
Автори заявляють про відсутність конфлікту інтересів.