Короткий опис (реферат):
Показано, що більшість наведених психофізіологічних параметрів операторів, які мають асоційовані зі стресом захворювання, з віком достовірно погіршується р<0,05). Виявлено, що кількість позитивних та негативних кореляційних зв’язків в операторів безпілотних авіаційних комплексів віком >40 років значно зменшується між психологічними та когнітивними параметрами. За кількістю негативних кореляційних зв’язків між обома віковими групами операторів спостерігається достовірне їх зменшення між психологічними (p=0,014) і когнітивними (p=0,05) параметрами. Отже, в операторів, які мають асоційовані зі стресом захворювання органів травлення, з віком суттєво послаблюється система зв’язків між окремими психологічними та когнітивними функціями. Сформульовано гіпотезу: асоційовані зі стресом захворювання викликають збільшення масштабів системи забезпечення життєдіяльності операторів, але з віком ця система поступово руйнується, не витримуючи дії стресових навантажень.
Суть розробки, основні результати:
Показано, що більшість наведених психофізіологічних параметрів, а саме: особистісна тривожність, латентний період та середнє квадратичне відхилення простої зорово-моторної реакції,врівноваженість нервових процесів, час запізнення,
кількість випереджень та запізнень у дослідженні реакції на рухомий об’єкт, а також
витрачений час на виконання тесту на концентрацію уваги достовірно погіршуються з віком операторів,
які мають асоційовані зі
стресом захворювання органів травлення (р<0,05).
2. Виявлено, що за кількістю позитивних та негативних кореляційних зв’язків в
операторів БпАК віком <40
років і за кількістю позитивних та негативних кореляційних зв’язків в операторів
віком >40 років спостерігається тенденція ослаблення
цієї структури (p=0,0653). За
кількістю негативних кореляційних зв’язків між обома
віковими групами операторів спостерігається достовірне їх зменшення (p=0,014),
тобто в операторів, які мають асоційовані зі стресом
захворювання органів травлення, з віком послаблюється система зв’язків між
окремими психологічними
функціями.
3. Встановлено, що за
кількістю позитивних та негативних кореляційних зв’язків в операторів БпАК віком <40
років і за кількістю позитивних та негативних кореляційних зв’язків в операторів віком >40 років спостерігається значна зміна та ослаблення зв’язків між когнітивними параметрами (p=0,0001). За кількістю негативних кореляційних зв’язків між обома віковими групами операторів спостерігається достовірне їх зменшення (p=0,05), тобто в операторів, які мають асоційовані зі стресом захворювання органів равлення, з віком послаблюється система зв’язків між окремими когнітивними параметрами.
4. Сформульовано гіпотезу, що асоційовані зі стресом захворювання викликають збільшення масштабів системи забезпечення життєдіяльності в операторів,
але з віком ця системи забезпечення життєдіяльності в операторів,
але з віком ця система поступово руйнується, не витримуючи дії стресових навантажень.система поступово руйнується, не витримуючи дії стресових навантажень.