Аннотации:
У дисертаційному дослідженні представлено вирішення актуальної задачі практичного акушерства – оптимізація предиктивної діагностики та медикаментозної профілактики плацентарної дисфункції (ПД) у жінок із неспецифічним виразковим колітом (НВК). Актуальність дослідження визначається високим рівнем перинатальної патології плацентарного генезу, що детермінована НВК, відсутністю методів ранньої доклінічної діагностики та способів патогенетично-обумовленої профілактики ПД у пацієнток із НВК.
Метою дослідження є зниження частоти випадків ПД у пацієнток із НВК шляхом розробки та впровадження персоніфікованої предиктивно-профілактичної стратегії.
Завданнями дослідження є:
1. Проаналізувати можливі фактори ризику, що асоційовані з розвитком перинатальної патології плацентарного генезу у вагітних з НВК.
2. Визначити вихідний сироватковий рівень вітаміну Д та фолієвої кислоти для персоніфікованого підходу у профілактичній терапії на етапі планування вагітності серед жінок із НВК.
3. Дослідити ендотеліальний та прозапальний цитокіновий статус як можливий тригер розвитку ПД у жінок з НВК.
4. Визначити активність маркерів антиоксидантної та системи перекисного окислення ліпідів у жінок із НВК.
5. Оцінити стан фетоплацентарного комплексу у вагітних з НВК.
6. Розробити схему профілактики та дати оцінку клінічній ефективності превентивної терапії ПД у жінок з НВК.
Об’єкт дослідження – плацентарна дисфункція у жінок з неспецифічним виразковим колітом у фазі ремісії.
Предмет дослідження – особливості гестації та результати вагітності у жінок з неспецифічним виразковим колітом у фазі ремісії, функціональний стан ендотеліальної та плацентарної системи.