Короткий опис (реферат):
При розгляді колопоктологічних захворювань аноректальні нориці спостерігаються у 15-40% пацієнтів. Рецидивність при виконанні класичних та малоінвазивних втручань від 10-40% по різним даним. При виборі методу оперативного лікування аноректальних нориць відається перевага малоінвазивним методам, що дозволяє мінімізувати післяопераційні ускладнення. Мета дослідження: Оцінити ефективність засосування комбінції медифікованої методики LIFT. Матеріали та методи: Проведений аналіз лікування 34 хворих з аноректальними норицями.
Результати: Процес лікування включав в себе 2 етапи. Перший етап полягав у ліквідації гнійного процесу при якому виконувалось розкриття та дренування абсцесу за допомогою сетону, для подальшого формування лінійної нориці. Другий етап полягав у відключені нориці від прямої кишки. Виконувалась комбінована методика LIFT + лазерна абляція + біозварювання норицевого ходу. При розгляді методу LIFT основним етапом даного методу являється пересічення та герметизація просвіту нориці в міжсфінктерному просторі. Функціональна недостатність після операції не постраждала на протязі 4 місяців. У всіх випадках проходила оцінка сфікнетрного апарату за шкалою Wexner.Ускладнень після операції відмічено не було. Рецидив відмічено у 3% випадків. У порівняні з іншими комбінованими методами LIFT даний метод показує хороші показники рецидивності.
Висновки: 1. Комбінована методика LIFT значно зменшує відсоток рецидивів у порівнянні із класичними методиками та стандартною методикою LIFT.
2. У порівнянні із класичними методиками при застосуванні LIFT та її комбінації випадків недостатності анального сфінктера не біло відмічено.
3. Вибір сетону та ведення хворого на протязі періоду лікування сетоном при першому етапі лікування впливає в значній мірі на ризик виненення анльної інконтиненції.