Короткий опис (реферат):
Мета дослідження. Покращити результати лікування хворих на механічну жовтяницю ускладнену гострим холангітом та біліарним сепсисом. Матеріали та методи. Проаналізовано результати хірургічного лікування 200 хворих на механічну жовтяницю доброякісного генезу. У 35 пацієнтів діагностовано гострий холангіт, який став причиною біліарного сепсису в 10 випадках. Хворі були розподілені на три групи: І група (n = 95), де застосовувались ендоскопічні способи біліарної декомпресії, ІІ група (n = 48) – сформовано біліодигестивні анастомози та ІІІ група (n = 57) – проводили зовнішнє дренування жовчних проток.
Результати та обговорення. У І групі хворих спостерігалось поступове зниження рівня білірубіну та лужної фосфатази і досягнення нормального рівня на 7 добу. У ІІ групі пацієнтів нормалізацію білірубіну і лужної фосфатази відмічено на 14 добу. У ІІІ групі хворих було швидке зниження рівня білірубіну та лужної фосфатази і їх нормалізація на 28 добу. Рівень трансаміназ досягав норми раніше у кожній групі хворих.
Висновки. Етапне застосування мініінвазивних втручань у хворих на механічну жовтяницю ускладнену гнійним холангітом і біліарним сепсисом є пріоритетним. Одноетапну корекцію доцільно виконувати при гіпербілірубінемії нижче за 200 мкмоль/л, тривалості механічної жовтяниці не більше 14 днів, наявності компенсованої або субкомпенсованої супутньої патології, а також, за відсутності гнійного холангіту.