dc.description.abstract |
В статті представлені дані про ефективність та безпечність гіпотензивної терапії. Її ефект досліджувався в 78 жінок у віці понад 45 років. Застосування комплексної терапії із застосуванням лазартану протягом 8 тижнів в комплексі гіпотензивної терапії призводило до нормалізації артеріального тиску, суттєво покращувало як систолічну, так і діастолічну функції лівого шлуночку та проявляло цілковиту безпечність. Мета дослідження. Оцінити ефективність та безпечність застосування лазартанів у жінок в перименопаузальному періоді з АГ та серцевою недостатністю. Матеріали і методи. Обстежено 78 жінок у віці 45 років і старших (середній вік 53,8±0,5 років) з наявністю гіпертензії, хронічної серцевої недостатності I-IIА (I-II ФК NYHA).. Комплексна терапія включала тіазидоподібні діуретини, лазартани, метаболітні та гіполіпідемічні препарати, фіто естрогени, седативні засоби. Ефективність терапії оцінювали через два, чотири та вісім тижнів від початку лікування. Критеріями ефективності та безпечності слугували показники АТ, дані ехокардіографії та Холтер-моніторування, лабораторні показники. Результати досліджень та їх обговорення. Після лікування відзначалося нормалізація АТ. Динаміка показників ехо-кардіограми під впливом проводимої терапії засвідчила про вірогідне покращення внутрікардіальної гемодинаміки за рахунок ліквідації процесів ремодуляції. про регрес гіпертрофованого міокарду та покращення діастолічної функції лівого шлуночку в результаті проведеного курсу лікування.
Застосування лазартану в комплексі терапії не викликало жодних побічних дій..
Після проведення 3-х місячного комплексу лікування спостерігалась позитивна динаміка у перебігу клімактеричного синдрому. Оцінюючи якість життя, встановили, що рівень «Фізичного функціонування(PF)», що характеризує діапазон посильної фізичної активності виявився достатнім у жінок з патологічним перебігом клімаксу, як до лікування.
Висновки. включення в комплекс терапії АГ у жінок в перименопаузальному періоді лазартану сприяє сприяє зменшенню проявів клімактеричного синдрому, нормалізації АТ, покращенню внутрікардіальної гемодинаміки, значному зменшенню та ліквідації хронічної серцевої недостатності. Застосування препарату протягом 8 тижнів не змінювало функцію печінки, але виявило нефропротекторну дію. Зміни, викликані застосуванням комплексної терапії, сприяють покращенню таких компонентів як «Соціальне функціонування (SF)» та «Психічне здоров'я (MH)», що в цілому підвищує якість життя. |
uk |