The aim of study is to compare the effect of MSCs of different origins on mortality and neurologic deficit in rats with acute cerebral ischemia reperfusion injury (CIRI).
Никитюк, Е. О.; Яковлева, О. О.; Боярська, З. О.(ВНМУ імені М. І. Пирогова, 2022)
Проаналізовано підстави для застосування та аргументувати терапевтичну
ефективність МІ при лікуванні розладів, що пов’язані порушенням метаболізму глюкози.
Доманський, В. А.; Жук, А. Р.; Маслоїд, Т. М.(ВНМУ імені М. І. Пирогова, 2022)
Досліджено використання комбінованого препарату беродуал Н (фенотерол та іпра тропію бромід) у пацієнтів з персистуючою бронхіальною астмою, які хворіли або не хворіли на Соуісі- 19 середнього ступеня важкості.
Gopinath, Vishnu; Pivtorak, K.(ВНМУ імені М. І. Пирогова, 2022)
The main aim focus is to find out and develop, a most probable pharmacological approach from the presently known pathogenetic mechanism and to determine practical knowledge & possible guidelines for aiding clinicians to ...
Брушньовська, Т. В.; Вітрук, Т. К.(ВНМУ імені М. І. Пирогова, 2022)
Проаналізовано роль спірометричного дослідження у комбінації з сучасним опитувальником САТ(COPD Assessment Test) та шкалою mMRC(модифікована шкала задишки) у діагностиці та постановці діагнозу ХОЗЛ.
Бєлік, Є. К.; Вознюк, Л. А.(ВНМУ імені М. І. Пирогова, 2022)
Оцінено ризик розвитку синдрому нічного апное у пацієнтів з артеріальною гіпертензією, що отримують в якості антигіпертензивної терапії БРААС або ББ з внутрішніми симпатоміметичними властивостями.
Півторак, К. В.; Вознюк, Л. А.; Дорошкевич, І. О.; Жамба, А. О.; Семененко, С. І.(2022)
Визначено взаємозв’язок між системним запаленням, ендотеліальною дисфункцією та інсулінорезистентністю як причинами судинних ускладнень у хворих НАЖХП.
Яковлева, О. А.; Дорошкевич, И. А.; Гойна-Кардасевич, О. Ю.(2022)
Целью данного обзора было обобщение информационных материалов о роли и значении легочной реабилитации при хронической обструктивной болезни легких (ХОБЛ), частота которой возрастает во всем мире.
В статті обгрунтована важливість раннього лікування опікового шоку для попередження ускладнень з боку шлунково-кишкового тракту. За результатами проведених експериментальних досліджень на щурах запропонована корекція проявів ...
В експерименті з розвитком гострої опікової хвороби у щурів досліджена ефективність протекторних властивостей двох колоїдних розчинів - лакгопротеїну з сорбітолом та НАES- LX-5%. Доведено, що їх застосування протягом ...
У статті розглянуті особливості показників клітинного циклу клітин печінки щурів, яким моделювали НАЖХП: кількість клітин у синтетичний період клітинного циклу (фазу S) більша порівняно з показниками у інтактних тварин, ...