Короткий опис (реферат):
У наш час через аптечну мережу щорічно реалізується широкий асортимент лікарських засобів, виробів медичного призначення, дезінфікуючих засобів, предметів особистої гігієни, мінеральних вод, спеціальних харчових добавок, лікувальних косметичних засобів та репелентів.
Для того щоб орієнтуватися в такому широкому асортименті, здійснювати прийом товарів, проводити товарознавчий аналіз, організовувати правильне збереження і транспортування, а також реалізацію продукції, провізор повинен володіти конкретними та повними знаннями в області товарознавства.
Практика показує, що провізор відчуває великі труднощі в роботі через незнання матеріалознавства і питань впливу на товари медичного призначення температури, вологості, різних газів та повітря, світлового випромінювання, мікроорганізмів, а також полімерів та інших матеріалів, які використовуються для виготовлення тари, закупорювальних засобів та пакувальних матеріалів.
При вивченні дисципліни студент отримує необхідний об’єм знань про загальні положення товарознавства як науки і зводить в струнку систему та доповнює знання з виняткових товарознавчих питань, які він здобув при вивченні інших дисциплін. У цьому випадку відомості про товарознавчі операції, їх цілі, завдання, рівні розв'язку цих завдань та очікуваний ефект будуть не фрагментарними та розрізненими, а єдиним логічним цілим, побудованим на діючій законодавчій основі.
Студенти повинні знати принципи класифікації, кодування продукції, стандартизації, закономірність формування асортименту товарів та його структуру, фактори, які обумовлюють якість товарів, методи товарознавчого аналізу, маркування, пакування та умови, яких треба дотримуватись при їх транспортуванні та зберіганні.
Для вирішення цих питань студенти повинні навчитись працювати з ДСТУ, ГСТУ, ТУ, СТП, ТФС та іншою нормативно-технічною документацією.
У сучасних умовах господарювання в аптечній мережі особливе значення набуває якісна оцінка діяльності аптечних установ, найважливішим показником якої є асортимент.
Медичне і фармацевтичне товарознавство є профілюючою дисципліною у підготовці провізорів. Дисципліна озброює студентів знаннями, необхідними для виконання професійних товарознавчих функцій: прийом товарів, оцінка їх якості, створення необхідних умов зберігання та ін. Сучасний випускник фармацевтичного вузу або факультету повинен досконало володіти питаннями: